fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uproszczona restrykturyzacja - wady i zalety

Adobe Stock
Dlaczego przedsiębiorcy tak chętnie korzystają z uproszczonej restrukturyzacji? Czy rzeczywiście daje ona firmie nową szansę, czy też może być wykorzystana do pokrzywdzenia wierzycieli przez nieuczciwych dłużników? Na min. te pytania odpowiada adwokat Joanna Boroń.

Uproszczona restrukturyzacja wprowadzona przepisami Tarczy 4.0 w czerwcu 2020 r. cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców jako sposób na ochronę przed niewypłacalnością. To nowy rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego, dzięki któremu firmy mogą uniknąć upadłości, zyskując szansę na przetrwanie w trudnych czasach spowodowanych przez pandemię COVID-19.

1. Jakie są zalety uproszczonej restrukturyzacji?

Najważniejszą zaletą jest niewątpliwie to, że można z niej skorzystać niezależnie od tego czy stan zagrożenia niewypłacalnością albo niewypłacalność przedsiębiorcy powstały w czasie lub w związku z COVID-19, czy też na skutek innych okoliczności. Mogą z niej skorzystać podmioty posiadające zdolność restrukturyzacyjną, a zatem praktycznie każda grupa przedsiębiorców, w tym m.in. przedsiębiorcy prowadzący indywidualną działalność gospodarczą, spółki, wspólnicy spółek partnerskich, wspólnicy spółek cywilnych. Postępowanie ma być szybkie, odformalizowane...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA