fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje w nieruchomości najpopularniejsze w pandemii

Inwestycje w czasie pandemii
AdobeStock
Rynek nieruchomości rozgrzany jest do czerwoności. Kredyty są najtańsze od kilku dekad. Banki otrzymują o 40 proc. więcej wniosków o kredyty hipoteczne. Spada podaż gruntów budowlanych, a ceny mieszkań, domów i gruntów galopują.

Mieszkania sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a grunty budowlane są rozchwytywane już nie tylko przez deweloperów. Do sprzedaży trafia coraz mniej nieruchomości gruntowych bez problemów prawnych. Znaczna ich część obarczona jest zawiłymi stanami prawnymi, których wyprostowanie może trwać latami, a koszty sięgać setek tysięcy złotych. Zatem jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości?

Due diligence

Każdą przemyślaną inwestycję powinna poprzedzać analiza prawna (ang. due diligence), która pozwala na świadome inwestowanie i ograniczanie ryzyka. Dotyczy to w szczególności obrotu nieruchomościami, regulowanego wieloma aktami prawnymi jak m.in. kodeks cywilny, ustawa o gospodarce nieruchomościami, ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego, ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych, ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawa deweloperska, ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawa o księgach wieczystych. Przy czym zadaniem due diligence jest nie t...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA