Chcesz kredyt na inwestycję? Pokaż emisje swoich dostawców i klientów

Sytuacja, w której większość przedsiębiorców będzie musiała tłumaczyć się kontrahentom z przestrzegania prawa pracy oraz informować nie tylko o swoich emisjach, ale też o emisjach kontrahentów czy klientów, może wydawać się mało realna. Ale taka będzie rzeczywistość za trzy lub cztery lata. Inwestorzy instytucjonalni już zbierają dane.

Publikacja: 27.05.2021 17:15

Polska energetyka oczekuje, że Unia Europejska wesprze transformację naszego sektora

Polska energetyka oczekuje, że Unia Europejska wesprze transformację naszego sektora

Foto: AdobeStock

Niewielu przedsiębiorców w Polce zna skrót ESG (environmental, social, governance), ale prawie wszyscy niedługo będą analizować te komponenty. Ogłoszona przez Komisję Europejską 21 kwietnia, w przeddzień Dnia Ziemi, reforma raportowania niefinansowego, którego miejsce zajmie raportowanie zrównoważonej działalności, ma objąć nowy, znacznie szerszy krąg podmiotów, w tym częściowo małe i średnie przedsiębiorstwa. Nowa sprawozdawczość obejmie obszary, które od 2018 r. podlegały rocznemu raportowaniu na podstawie znowelizowanych przepisów ustawy o rachunkowości, implementujących dyrektywę o raportowaniu niefinansowym: zagadnienia środowiskowe, społeczne, pracownicze, poszanowania praw człowieka, przeciwdziałanie korupcji.

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów