fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus. Wyrok NSA: firmy mogą skarżyć odmowy dofinansowania z PARP

Adobe Stock
Pismo Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o odstąpieniu od zawarcia umowy o dofinansowanie podlega kontroli sądu administracyjnego.

W pandemii każda złotówka jest na wagę złota. By ratować zwłaszcza firmy, państwo sięgnęło po nadzwyczajne środki, ale pośpiech przy uchwalaniu kolejnych tarcz pomocowych spowodował, że nie udało się uniknąć błędów i niejasności. I choć urzędnicy muszą trzymać się procedur i litery prawa, to już przy ich sądowej wykładni przedsiębiorcy nie są zupełnie na straconej pozycji. Potwierdza to orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego z 4 marca 2021 r.

Spór dotyczył spółki, która w lipcu 2020 r. odbiła się od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Konkretnie chodziło o pismo informujące o odstąpieniu od zawarcia umowy o dofinansowanie projektu. Wszystko rozbiło się o informacje z systemu przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomicznie z powodu pademii. Wynikało z nich, że spółka i firma z nią powiązana dostały już m.in. prawie 3 mln zł subwencji finansowej PFR, a także dofinansowania części kosztów wynagrodzeń ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA