fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Mateusz Morawiecki: Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

Mateusz Morawiecki
Shutterstock
Premier Mateusz Morawiecki zareagował na Twitterze na opublikowany w "Rzeczpospolitej" list przedsiębiorcy przerażonego planami rządu wprowadzenia tzw. testu przedsiębiorcy.

- Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy - zapewnia szef rządu w swoim wpisie.

To reakcja na nasze publikacje. W czwartek "Rzeczpospolita" opublikowała  list polskiego przedsiębiorcy, właściciela jednoosobowej firmy, który na swoim przykładzie opisał możliwe skutki wprowadzenia testu przedsiębiorcy w zakresie płynności finansowej, podatków, ubezpieczeń społecznych.

- Jestem jednym z tych pierwszych do odstrzału i jestem po prostu tak przerażony, że nie mogę spać po nocach. Już publiczna egzekucja byłaby lepsza niż coś takiego. (...) Mam 53 lata. Cała moja rodzina ląduje na bruku, a ja zostaję z długiem, który przejdzie w spadku na moje dzieci (z żoną mam umowę o rozdzielności majątkowej) - czytamy w dramatycznym liście.

Przedsiębiorca apeluje do premiera o wycofanie się z wprowadzenia testu przedsiębiorcy.

List redakcja "Rzeczpospolitej" zadedykowała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który wielokrotnie podkreślał, że priorytetem jego rządu jest wspieranie przedsiębiorczych obywateli i walka z opresyjnym urzędniczym państwem.

Kilka dni temu pisaliśmy, że rząd przygotowuje są przepisy umożliwiające weryfikację mikrofirm, choć minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zapewniała w mediach, że żadnych zmian legislacyjnych wprowadzających test przedsiębiorcy nie będzie. Chodzi o narzędzie prawne służące określeniu, kto faktycznie jest przedsiębiorcą, a kto korzysta jedynie z możliwości preferencyjnego opodatkowania.

Czytaj też:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA