fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Prezes UOKiK odebrał nagrodę Banku Światowego za promowanie prawa konkurencji

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Przygotowany przez UOKiK poradnik dla przedsiębiorców działających na rynku wodno-kanalizacyjnym został wyróżniony przez Bank Światowy i Międzynarodową Sieć Konkurencji jako najlepszy projekt edukacyjno-informacyjny z dziedziny prawa konkurencji.
Nagrodę odebrał prezes UOKiK Marek Niechciał. Uroczystość wręczenia odbyła się podczas dorocznego spotkania ICN International Contest w Porto w Portugalii.
- To zaszczyt, a zarazem ogromna przyjemność odbierać wyróżnienie od organizacji zrzeszających wybitnych światowych ekonomistów i specjalistów prawa konkurencji. Oznacza ono, że krajowa polityka ochrony konkurencji i konsumentów została doceniona na forum międzynarodowym – powiedział Marek Niechciał, prezes UOKiK.
Urząd zdobył nagrodę w konkursie Międzynarodowej Sieci Konkurencji i Banku Światowego na najlepszy projekt edukacyjno-informacyjny dotyczący ochronny konkurencji w kategorii Promowanie prawa konkurencji na różnych szczeblach (Implementing advocacy strategies at multiple levels – regional, national, subnational/economy-wide and sector-specific).
Nagrodzona została publikacja UOKiK poświęcona rynkowi usług wodno-kanalizacyjnych. Powstała ona na skutek dużej ilość spraw, wszczynanych przez UOKiK w związku z łamaniem prawa konkurencji w tym obszarze gospodarki. Zawiera praktyczne porady dla wszystkich zainteresowanych tematyką oraz wyjaśnia, jakie działania mogą być uznane za niedozwolone.
- Sektor wodno-kanalizacyjny jest pod stałą kontrolą UOKiK. Nagrodzony poradnik ma przede wszystkim ograniczyć działania administracyjne na tym rynku. Były bowiem czasy, że co 10 decyzja dotyczyła praktyk antykonkurencyjnych tego sektora – dodał Marek Niechciał.
To kolejna nagroda dla UOKiK. W ubiegłym roku urząd został wyróżniony za przygotowanie i promocję poradnika dla zarządców cmentarzy i przedsiębiorców pogrzebowych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA