fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Koronawirus: Emilewicz podała datę otwarcia restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Fotorzepa / Adam Burakowski
W poniedziałek 18 maja mają zostać częściowo otwarte bary, kawiarnie i restauracje - ale tylko w części ogródkowej i z pewnymi ograniczeniami. Do pracy wrócą też fryzjerzy i kosmetyczki.

Jak podaje RMF FM, takie informacje potwierdziła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jeśli chodzi o gastronomię będzie mogła ona działać, ale pod trzema warunkami. Po pierwsze, żeby przyjąć gości bary, restauracje i kawiarnie muszą zapewnić obsługę kelnerską. Działalność samoobsługowa - poza jedzeniem na wynos - będzie niedopuszczalna. Po drugie, stoliki, przy których będą siedzieć goście, mają być od siebie oddalone o 2 metry. Po trzecie - początkowo dopuszczalne będzie przyjmowanie gości tylko w ogródku.

- Na razie tak to będzie wyglądało, bo jeżeli mówimy o restauracjach działających w pomieszczeniach, to pracujemy nad protokołami, które sprawią, że między klientami będzie można zachować bezpieczną odległość - powiedziała RMF FM wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Dodała, że 18 maja - oczywiście, jeśli nie nastąpi nagły wzrost zakażonych koronawirusem - otwarte mają zostać także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Nie wykluczyła też poluzowania limitu pasażerów w komunikacji miejskiej.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA