fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Compliance w biznesie: nie wystarczy dotrzymywać kroku wyzwaniom, trzeba je wyprzedzać

Adobe Stock
Mnogość regulacji prawnych oraz dynamika ich zmian, a także okoliczności trwającej pandemii COVID-19 sprawiają, że przed compliance pojawia się coraz więcej wyzwań.

Compliance coraz częściej pojawia się w rozmaitych kontekstach biznesowych. Kwestie zgodności w organizacji to zagadnienie, które leży w orbicie zainteresowania przede wszystkim podmiotów zarządzających daną organizacją, jak i compliance oficerów, a także managerów różnych szczebli.

Rozwiązania cyfrowe i narzędzia analityczne

Sytuacja epidemiczna oraz rygory i obostrzenia wprowadzone celem wyhamowania rozwoju pandemii oraz zmiana stylu pracy na zdalną to nie tylko kwestia dostosowania rozwiązań technicznych i informatycznych do potrzeb organizacji – firmy, czy też urzędu. To także konieczność dostosowania działań obszaru compliance w sposób pozwalający na efektywne i skuteczne wypełnianie swoich funkcji. Nadzór, testowanie i monitorowanie, to nie tylko kluczowe zagadnienia pozwalające zrozumieć rezultaty biznesowe oraz przyjrzeć się kwestii przepływu danych. W szczególności pierwszy etap pandemii uwypuklił wzrost ilości alertów ostrzegawczych. Jednocześnie, można...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA