fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Małopolskie drogi, mosty i wiadukty - samorządy mogą starać się o dodatkowe finansowanie

Adobe Stock
Jednostki samorządu terytorialnego, we współpracy z samorządem województwa, mogą ubiegać się o dodatkowe środki na budowę lub przebudowę dróg regionalnych.

Nawet do końca roku przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie projektów z zakresu budowy lub przebudowy dróg regionalnych, w tym tworzenia obwodnic i obiektów poprawiających warunki i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zarząd województwa małopolskiego ogłosił w tej sprawie konkurs z działania 7.1.1 „Drogi regionalne" programu operacyjnego na lata 2014–2020.

Ze względu na przedmiotowy zakres projektów – drogi wojewódzkie – głównym wnioskodawcą w tym konkursie może być samo województwo małopolskie. Jednak we współpracy z nim swoje projekty inwestycyjne mogą także przedstawiać wszystkie pozostałe jednostki samorządu terytorialnego a także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj też: Szansa na lepsze drogi? Rząd szykuje na to ponad 3,26 mld zł

W ramach działania 7.1.1 realizowane będą przedsięwzięcia z zakresu rozwoju infrastruktury dróg regionalnych, tj. wspomnianych dróg wojewódzkich, z wyłączeniem dróg wojewódzkich w miastach na pra...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA