fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Szkolenia z zakresu ochrony własności przemysłowej

Fundacja JWP, JWP Rzecznicy Patentowi i Agencja Rozwoju Pomorza zapraszają przedsiębiorców na bezpłatne szkolenie pt. „Chroń strategicznie! Ochrona praw własności przemysłowej w przedsiębiorstwie. Weź dotacje na innowacje!”

Szkolenie połączone z warsztatami odbędzie się 19 kwietnia w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza (Al. Grunwaldzka 472D, Gdańsk). W jego trakcie uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami ochrony praw własności przemysłowej w przedsiębiorstwie w kontekście strategicznego planowania.

Na początku prelegenci wyjaśnią podstawowe pojęcia, terminy i definicje związane z własnością przemysłową (intelektualną) i jej ochroną. Omówione zostaną znaki towarowe, wzory przemysłowe, wynalazki i wzory użytkowe oraz oznaczenia geograficzne. Następnie przedmiotem szkolenia będzie tematyka związana z zasadami budowania efektywnej strategii ochrony praw własności przemysłowej w firmie, która obejmie m.in. następujące problemy:

- cele biznesowe a dobór instrumentów ochrony,

- jeden produkt- tak wiele praw, przykłady strategii ochrony praw własności przemysłowej w przedsiębiorstwie,

- terytorialny, czasowy i przedmiotowy zakres ochrony a cele biznesowe firmy,

- własność przemysłowa jako instrument gry rynkowej- ochrona przed konkurencją, blokowanie konkurencji.

Na koniec wskazane zostaną źródła pozyskiwania dofinansowania na ochronę własności intelektualnej. Warto bowiem pamiętać, że takie przedsięwzięcia firm mogą liczyć na wsparcie m.ze strony środków unijnych.

Szkolenie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się poprzez formularz dostępny na stronie www.jwp-fundacja.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA