fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Znajomość inteligentnych specjalizacji pomaga zdobyć dofinansowanie

„Inteligentne specjalizacje – co dalej?” to tytuł konferencji organizowanej przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową we współpracy z urzędem marszałkowskim województwa pomorskiego oraz Fundacją Konrada Adenauera.
Konferencja poświęcona będzie dyskusji o tym, jak skutecznie wykorzystywać środki unijne na badania i rozwój, zwłaszcza w działalności przedsiębiorstw. O praktycznych możliwościach i warunkach korzystania ze środków unijnych na prowadzenie takich prac w firmach będzie mówił pan Łukasz Jasek, Dyrektor Działu Programowania i Projektów Systemowych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Do podzielenia się swoimi doświadczeniami organizatorzy zaprosili także przedstawicieli pomorskich przedsiębiorstw prowadzących już taką działalność, finansowaną zarówno ze środków własnych, jak i funduszy unijnych.
W trakcie konferencji odbędzie się również debata z udziałem przedstawicieli różnych polskich i europejskich regionów nt. tego jak skutecznie wdrażać politykę inteligentnych specjalizacji, a w szczególności stymulować przedsiębiorstwa do poszukiwania nowych, atrakcyjnych nisz rynkowych poprzez realizację projektów B+R i nawiązywanie współpracy z sektorem nauki. Konferencja będzie również okazją, aby uroczyście zainaugurować funkcjonowanie Rad Inteligentnych Specjalizacji Pomorza. Gościem konferencji będzie między innymi pan Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, które odpowiada za realizację polityki krajowych inteligentnych specjalizacji oraz wdrożenie tzw. Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
Konferencja organizowana przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową we współpracy z urzędem marszałkowskim województwa pomorskiego oraz Fundacją Konrada Adenauera, odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. w Gdańskim Centrum Muzyczno-Kongresowym w Sali Jazzowej na wyspie Ołowianka (ul. Ołowianka 1) w godz. 10:00 – 17:00. Osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu mogą dokonać rejestracji poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Szczegóły można znaleźć pod adresem www.drg.pomorskie.eu
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA