fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

Policja
Obrót walutami wirtualnymi będzie działalnością regulowaną wymagającą uzyskania wpisu do rejestru prowadzonego przez ministra finansów.

Prezydent 8 kwietnia 2021 r. podpisał nowelizację ustawy z 30 marca 2021 o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, implementującą Dyrektywę AML (w sprawie zwalczania prania pieniędzy za pomocą środków prawnokarnych). Ustawa, z pewnymi wyjątkami, wejdzie w życie po upływie 14 dni od daty publikacji w Dzienniku Ustaw.

AML to nie tylko banki i kantory

Zwykło się uważać, że przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy dotyczą wyłącznie banków oraz kantorów, bo to właśnie te organizacje mają przecież do czynienia z żywą gotówką. Nic bardziej mylnego, bowiem kolejne odsłony zmian regulacyjnych w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy zarówno w wymiarze międzynarodowym, unijnym jak i krajowym, rozszerzają zakres podmiotowy stosowania przepisów o nowe obszary. Wielu przedsiębiorców zupełnie niedawno zwróciło uwagę na przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy w związku z nowym obowiązkiem polegającym na zgłoszeniu informacji o beneficjentach rzecz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA