fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak przygotować się do przetargu?

Adobe Stock
Wybór partnera prywatnego, realizującego inwestycje publiczne może odbywać się na podstawie przepisów Prawa zamówień publicznych, w trybie dialogu konkurencyjnego. Na co powinien zwrócić uwagę podmiot, który planuje wziąć udział w takim postępowaniu? I czego powinien unikać?

Pandemia COVID-19 spowodowała niepewność gospodarczą zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, co znacząco odbiło się na zainteresowaniu inwestycjami partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) na europejskim rynku. Według raportu z rynku PPP1 zarówno liczba, jak i wartość transakcji PPP zawartych w Europie, była najniższa od czasu kryzysu na rynkach finansowych z 2008 roku. Jak się jednak okazuje, niepewność gospodarcza spowodowana utrzymującą się już od ponad roku pandemią COVID-19, nie spowolniła znacząco rozwoju polskiego rynku inwestycji PPP w 2020 roku, a w zakresie liczby ogłaszanych postępowań na wybór partnera prywatnego – wręcz skoczyła wzwyż.

Przeszłość i przyszłość inwestycji PPP

Analizy statystyczne wykonane przez centralną rządową jednostkę PPP w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) odnotowały istotny wzrost postępowań na wybór partnera prywatnego, zarówno w zakresie liczby jak i ich wartości. Z informacji zawart...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA