Jak przygotować się do przetargu?

Wybór partnera prywatnego, realizującego inwestycje publiczne może odbywać się na podstawie przepisów Prawa zamówień publicznych, w trybie dialogu konkurencyjnego. Na co powinien zwrócić uwagę podmiot, który planuje wziąć udział w takim postępowaniu? I czego powinien unikać?

Publikacja: 08.04.2021 17:00

Jak przygotować się do przetargu?

Foto: Adobe Stock

Pandemia COVID-19 spowodowała niepewność gospodarczą zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, co znacząco odbiło się na zainteresowaniu inwestycjami partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) na europejskim rynku. Według raportu z rynku PPP1 zarówno liczba, jak i wartość transakcji PPP zawartych w Europie, była najniższa od czasu kryzysu na rynkach finansowych z 2008 roku. Jak się jednak okazuje, niepewność gospodarcza spowodowana utrzymującą się już od ponad roku pandemią COVID-19, nie spowolniła znacząco rozwoju polskiego rynku inwestycji PPP w 2020 roku, a w zakresie liczby ogłaszanych postępowań na wybór partnera prywatnego – wręcz skoczyła wzwyż.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów