fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jakie obowiązki informacyjne ma oddział spółki zagranicznej

Adobe Stock
Tożsamość płatnika będącego podatnikiem nie zwalnia go z obowiązku składania informacji IFT-2R i złożenia zawiadomienia do urzędu skarbowego o niepobraniu podatku od pożytków wypłacanych „przez siebie i na swoją rzecz".

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 25 lutego 2020 r. (0114-KDIP2-1.4010.489.2019.1.JC/OK).

Wnioskodawca, będący polskim oddziałem francuskiego banku prowadzi rachunek papierów wartościowych dla portfela własnego oddziału, na który nabywane są obligacje skarbowe, obligacje komercyjne, bony skarbowe oraz bony pieniężne, od których wypłacane są odsetki i dyskonto zapisywane na rachunek portfela własnego polskiego oddziału. W związku z tym francuski bank, będący odbiorcą dokonywanych płatności, występuje w tej sytuacji zarówno jako płatnik, jak i podatnik podatku u źródła. Wnioskodawca chciał potwierdzić czy w związku z wypłatą pożytków od papierów wartościowych na portfelu własnym polskiego oddziału, dla których podatek nie został pobrany, nie jest zobligowany do:

Czytaj także: Czy oddział spółki zagranicznej też jest płatnikiem podatku u źródła

1. składania informacji IFT-2R dotyczącej wypł...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA