fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pomoc publiczna: wniosek o dofinansowanie trzeba złożyć przed rozpoczęciem prac nad projektem

Adobe Stock
Pomoc publiczna musi stanowić zachętę do realizacji projektu unijnego. Bez „efektu zachęty" środki przyznane na realizację przedsięwzięcia mogą zostać uznane za nienależne, a beneficjent, który je pobrał, będzie zobowiązany do ich zwrotu.

Obok samorządów, przedsiębiorcy są najliczniejszą grupą podmiotów, do których adresowane jest wsparcie unijne. Mają oni możliwość ubiegania się o środki na realizację projektów inwestycyjnych polegających m.in. na wprowadzeniu zmian w procesie produkcyjnym lub zmian w sposobie świadczenia usług. Skutkiem tych zmian powinno być wprowadzenie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług oraz zwiększenie zatrudnienia. Właściciele firm mogą także starać się o dofinansowanie na rozbudowę swoich przedsiębiorstw, w tym na zakup nowoczesnych maszyn i sprzętu produkcyjnego.

W każdym z przypadków, w których dofinansowanie przyznane na realizację podobnych przedsięwzięć inwestycyjnych będzie stanowiło pomoc publiczną, jednym z elementów warunkujących możliwość przyznania dofinansowania jest to, aby udzielana pomoc finansowa wywołała tzw. „efekt zachęty".

Czytaj też: Nowe warunki udzielania pomocy publicznej przedsiębiorcom

WAŻNE!

Zasa...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA