fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klub fitness przez wannę do hydromasażu nie staje się basenem - wyrok WSA w Bydgoszczy

Adobe Stock
Pojedyncza wanna typu jacuzzi nie spełnia warunków do zakwalifikowania jej jako pływalni w rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

Do takiego wniosku doszedł w niedawnym wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy. Kanwą sprawy była decyzja państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, który nakazał właścicielom klubu fitness prowadzenie systematycznych i udokumentowanych badań jakości wody w jacuzzi.

Urzędnicy sanepidu uznali, że klub wyposażony m.in. w wannę z hydromasażem, spełnia ustawową definicję pływalni, gdyż jest obiektem krytym, z niecką basenową (w tym przypadku wannę jacuzzi należy traktować jako nieckę) z trwałym brzegiem i dnem, z wodą przepływową przeznaczoną do kąpieli, wyposażonym w urządzenia i pomieszczenia sanitarne. W związku z tym zarządzający obiektem powinien dostosować się do rozporządzenia ministra zdrowia z listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.

Wskazano, że zgodnie z art. 2 pkt 8 ustawy z 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, pływalnia został...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA