fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Ostrzeżenie przed wprowadzającymi w błąd wezwaniami do zapłaty lub fakturami

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Centrum Informacji o Ochronie Własności Przemysłowej Urzędu Patentowego RP wydało ostrzeżenie przed wprowadzającymi w błąd wezwaniami do zapłaty lub fakturami.

Naczelna Rada Adwokacka zwraca uwagę, że jest to ważne ostrzeżenie dla adwokatów, którzy prowadzą postępowanie przed Urzędem Patentowym RP w zakresie objęcia ochroną znaków towarowych.

Komunikat Centrum Informacji o Ochronie Własności Przemysłowej Urzędu Patentowego RP:

Na terytorium Polski i innych krajów działają firmy, które proponują wpisy do rejestrów znaków towarowych, wynalazków, wzorów przemysłowych i wzorów użytkowych, żądając wpłaty określonej kwoty na wskazane w wezwaniu lub na fakturze konto. Informujemy, że tylko wpis do rejestru Urzędu Patentowego RP zapewni Państwu ochronę prawną własności przemysłowej.

Jeżeli otrzymasz wezwanie do zapłaty lub fakturę przypominające o upływającym okresie ochronnym lub związane z publikacją informacji o przedmiotach własności przemysłowej, zanim zapłacisz:

- sprawdź uważnie i upewnij się, czy wezwanie do zapłaty jest z Urzędu patentowego RP, Pamiętaj, że Urząd Patentowy RP nie wystawia faktur i nie korzysta z usług podmiotów trzecich przy pobieraniu opłat urzędowych,

- skontaktuj się, w razie jakichkolwiek wątpliwości, z Urzędem Patentowym RP (tel. 22 579 05 55) lub ze swoim pełnomocnikiem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA