fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Dotacje z Unii na rozwój świętokrzyskich firm

Zarząd województwa świętokrzyskiego ogłosił konkurs dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Pozyskane środki będzie można wykorzystać m.in. na wdrożenie nowoczesnych technologii lub wyników prac badawczo-rozwojowych. Do pozyskania jest 80 mln zł.

Dofinansowanie dla firm, które zgłoszą najlepsze projekty inwestycyjne, będzie pochodzić z działania 2.5 „Wsparcie inwestycyjne sektora MSP". W ramach tej części programu województwa świętokrzyskiego przewiduje się dofinansowanie następujących rodzajów projektów:

- dofinansowanie inwestycji związanych z rozwojem przedsiębiorstwa, wprowadzeniem nowych produktów i/lub usług, a także unowocześnieniem wyposażenia związanego z działalnością gospodarczą,

- dokonywanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub zmian w sposobie świadczenia usług za pośrednictwem zakupu zaawansowanych nowych technologii lub w wyniku wdrożenia wyników prac B+R.

Na przygotowanie wniosku o wsparcie przedsiębiorcy będą mieli miesiąc. Zgodnie bowiem z regulaminem ogłoszonego konkursu nabór aplikacji będzie prowadzony od 29 marca do 29 kwietnia. Później nastąpi etap weryfikacji i oceny wniosków, a wyniki konkursu powinny być znane pod koniec października. Przedsiębiorcy, których inwestycje zakwalifikują się do wsparcia, będą mogli oczekiwać zwrotu nawet 80 proc. poniesionych wydatków, przy czym dotyczy to wyłącznie tych kosztów, które będzie można uznać za kwalifikowane.

Z rozpoczęciem inwestycji nie trzeba oczywiście czekać do rozstrzygnięcia konkursu, ale należy też pamiętać, że nie wolno tego zrobić wcześniej, jak dzień po dniu złożenia aplikacji (spełnienie tzw. efektu zachęty). Ponadto w takim przypadku przedsiębiorca rozpoczyna prace na własne ryzyko, nie mając pewności, czy jego projekt zakwalifikuje się do wsparcia.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym regulamin, wzory dokumentów, kryteria wyboru projektów zostały podane na stronie poświęconej realizacji programu regionalnego (www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA