fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak ustalić status małego przedsiębiorcy?

Mały przedsiębiorca
Mały przedsiębiorca
Adobe Stock
Do określenia liczby personelu i kwot finansowych wykorzystuje się dane odnoszące się do ostatniego zatwierdzonego okresu obrachunkowego i obliczane w skali rocznej.

- W ostatnich dwóch latach zatrudnialiśmy mniej niż 250 pracowników, ale obrót przekraczał w obydwu latach 50 mln euro. Czy dla uzyskania statusu małego i średniego przedsiębiorcy (MŚP) warunki dotyczące: liczby zatrudnionych i obrotu lub sumy bilansowej muszą być spełnione łącznie? Jakim przedsiębiorcą jesteśmy na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych?

Czytaj także: Tarcza finansowa. Jak weryfikować wielkość firmy?

Ze wskazanych danych wynika, że firma ma status dużego przedsiębiorcy na podstawie ustawy z 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (dalej u.p.n.o.). Przy czym regulacja ta nakazuje ustalenie odpowiedniego statusu na podstawie przepisów załącznika I rozporządzenia Komisji UE nr 651/2014. Do określenia statusu potrzebne są trzy kategorie danych: liczba zatrudnionych, roczny obrót lub całkowity bilans roczny. Z tym, że o ile zachowanie progu zatrudnienia jest ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA