fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit: zamówienia publiczne – zmiany w relacjach z Wielką Brytanią

Adobe Stock
Od 1 stycznia 2021 roku obowiązują nowe zasady w zakresie prawa zamówień publicznych, związane z opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Z dniem 1 stycznia 2021 roku w polskim prawie zamówień publicznych pojawiło się wiele zmian, a to ze względu na wejście w życie ustawy z 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych („ustawa Pzp"). Jednak nie są to jedyne zmiany dotyczące zamówień publicznych, do jakich doszło 1 stycznia 2021 roku. Od tego dnia obowiązują bowiem nowe zasady w relacjach Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w zakresie prawa zamówień publicznych. Opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej spowodowało, że we wzajemnych stosunkach przestało obowiązywać unijne prawo pierwotne i wtórne, a co za tym idzie także dyrektywy określające sposób postępowania w zakresie zamówień publicznych.

WAŻNE!

Kwestię wzajemnych relacji państw członkowskich i Wielkiej Brytanii od 1 stycznia 2021 roku regulują postanowienia tytułu VI Umowy o handlu i współpracy między Unią Europejską i Europejską Wspólnotą Energii Atomowej, z jednej strony, a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej B...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA