fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tarcza antykryzysowa. Wsparcie dla branży farmaceutycznej i medycznej

Apteka
Adobe Stock
Nie wszystkie podmioty, które poniosły straty otrzymają pomoc finansową z tarczy antykryzysowej. Dzięki zmianom w ustawach branżowych nowe uprawnienia zawodowe uzyskali farmaceuci.

Znaczenie branży farmaceutycznej ujawniło się wyjątkowo mocno w ubiegłym roku. Działa w niej szereg różnorodnych podmiotów zaczynając od producentów leków, przez hurtownie farmaceutyczne i apteki, firmy transportowe i logistyczne, diagnostów laboratoryjnych, sklepy medyczne a nawet podmioty lecznicze. Każdy z tych podmiotów odczuł skutki pandemii. Niektóre z nich dostały wsparcie finansowe, inne nie. Części przedsiębiorców rozwiązania prawne pozwoliły na łatwiejsze prowadzenie działalności. Paradoksalnie, niektóre z tych rozwiązań takie jak choćby telemedycyna dzięki pandemii mogły wreszcie zostać faktycznie wdrożone.

Tarcza antykryzysowa

W związku z trwającą pandemią wirusa COVID-19, jednym z podstawowych narzędzi wspomagających polskich przedsiębiorców jest tarcza antykryzysowa. Jej głównym zadaniem jest utrzymanie na rynku przedsiębiorców objętych pomocą oraz ochrona miejsc pracy. Wymogiem skorzystania z pierwszych tarcz antykryzysowych było pos...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA