fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Nowelizacja prawa zamówień publicznych - hackathon w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

Martyna Antosiewicz
W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii eksperci do godziny 19 będą dyskutować nad pomysłami nowelizacji prawa zamówień publicznych.

- W przededniu zakończenia konsultacji międzyresortowych, spotykamy się w formie hackathonu. Będziemy szukać nowych rozwiązań, a najciekawsze z nich, mam nadzieję znajdą się w nowym prawie zamówień publicznych – powitała uczestników Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

- Jeśli do postępowań staje mniej niż 3 podmioty, to oznacza, że albo coś jest nie tak z tym prawem, albo coś jest nie tak z jego cechowaniem czy też sposobem funkcjonowania - zauważa Minister Emilewicz. - Chcemy tak zmienić prawo zamówień publicznych, aby więcej małych i średnich firm przystępowało do postępowań. Jeśli chcemy, aby firmy te rosły, to właśnie zamówienia publiczne są jednym z lewarków rozwojowych - dodała.

Hackathon to coraz popularniejsze wydarzenie w Polsce, organizowane głównie w celu rozwiązania przedstawionego problemu w formie burzy mózgów. Uczestnicy zostali podzieleni na 10 osobowe zespoły, w których pracują nad pomysłami ulepszenia przedstawionego 24 stycznia tego roku projektu ustawy prawo zamówień publicznych. Organizatorzy, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i Urząd Zamówień Publicznych zaprosili na to wydarzenie 100 osób: zamawiających, wykonawców, ekspertów.

Frekwencja jest stuprocentowa. Zdaniem prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Huberta Nowaka, to niepowtarzalna okazja do skonsultowania swoich pomysłów i problemów grupach składających się ze wszystkich interesariuszy rynku zamówień publicznych. Każdą uwagę trzeba przyjmować i cenić, im więcej zostanie ich zgłoszonych teraz tym mniej będzie komplikacji ze stosowaniem ustawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA