fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cyfryzacja procedur budowlanych. Jakie wnioski złożymy online?

Adobe Stock
Elektroniczny Dziennik Budowy umożliwi szybkie, transparentne dokonywanie wpisów, a inwestorom wgląd w postęp prac inwestycji, które finansują. Planujemy oddanie go w pełnej wersji na początku 2022 roku – mówi Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

- Pandemia spowodowała, że coraz więcej tzw. urzędowych spraw załatwiamy przez internet. Ale wniosków o pozwolenie na budowę wraz z załącznikami w ten sposób nie złożymy. Na jakim etapie jest zapowiadany od miesięcy serwis e-budownictwo? Kiedy inwestorzy będą mogli składać elektroniczne formularze za pośrednictwem tego serwisu?

Serwis e-budownictwo jest gotowy. Inwestorzy mogą z niego korzystać, ale ostatecznie, aby nastąpiło masowe przejście na nową formułę potrzebne są rozporządzenia, które powołują i definiują elektroniczne formularze. Czekamy na odpowiedź z Rządowego Centrum Legislacji . Jeśli będzie pozytywna opinia, rozporządzenia będą gotowe do podpisania.

Czytaj też: Łatwiej da się załatwić formalności budowlane

- Kilka dni temu (4 lutego) weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego z 10 grudnia 2020 r. Co ta nowelizacja zmieniła?

Nowelizacja wprowadza możliwość złożenia wniosków związanych z procesem budowlanym online za pomoc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA