fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Dialogu Społecznego

Andrzej Duda
Andrzej Duda
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Podczas poniedziałkowej konferencji do Rady Dialogu Społecznego przyjęto nowych członków należących do Federacji Przedsiębiorców Polskich.

W skład FPP wchodzą trzej członkowie: Marek Kowalski, Sylwia Szczepańska i Łukasz Kozłowski.

Nowa organizacja dołączy do reprezentatywnych organizacji pracodawców obok Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Konfederacji „Lewiatan", Związku Rzemiosła Polskiego, Związku Pracodawców Business Centre Club oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Oznacza to, że podmioty reprezentujące pracodawców w RDS zdecydowały się ustąpić po jednym miejscu dotychczas zajmowanym po to, by nowa organizacja mogła uczestniczyć w pracach Rady.

Członkami statutowymi RDS są również przedstawiciele rządu i reprezentatywnych organizacji związkowych.

Czytaj także: Wicepremier Jarosław Gowin nowym przewodniczącym Rady Dialogu Społecznego 

- Wszyscy doskonale wiemy jak ciężki jest dla nas czas pandemii koronawirusa. Wymaga to szczególnych działań i form wsparcia dla przedsiębiorców, przyglądaniu się ich sytuacji. Dlatego strona rządowa powinna ten głos pracodawców słyszeć - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości.

Prezydent wyraził nadzieję na to, że najbliższe miesiące pracy RDS pomogą nie tylko funkcjonować polskiej gospodarce ale i wrócić na drogę dynamicznego rozwoju.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku prezydent powołał do Rady Dialogu Społecznego pięciu przedstawicieli strony rządowej. Szeregi rady zasilili wtedy wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister zdrowia Adam Niedzielski, a także wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, jako przedstawicielka ministra właściwego ds. pracy, odpowiedzialnego za dialog.

Zadaniem Rady Dialogu Społecznego jest prowadzenie dialogu społecznego w celu zapewnienia warunków właściwego rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności i spójności społecznej polskiej gospodarki.

Rada ma także, w praktyczny sposób, realizować zasadę partycypacji i solidarności społecznej w zakresie stosunków zatrudnienia. Rada wspiera również określanie i wdrażanie polityk oraz strategii społeczno-gospodarczych. Jej rolą jest także budowanie wokół nich społecznego porozumienia poprzez prowadzenie przejrzystego, merytorycznego i regularnego dialogu organizacji pracowników i pracodawców oraz strony rządowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA