fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koszty zatrudnienia, konkurencja, rekrutacja - wyzwaniem dla biznesu

Fotolia
Za nami rok stabilnego wzrostu, dzięki czemu sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce to dzisiaj ponad 1 400 firm i zatrudnienie na poziomie 300 000 osób. Branża niezmiennie przyciąga inwestorów i poszerza zakres działalności. Coraz więcej firm obawia się jednak wyzwań związanych z rosnącymi kosztami zatrudnienia, konkurencją, rekrutacją oraz rotacją.

Takie wnioski płyną z badania branży nowoczesnych usług dla biznesu, którego wyniki opublikowane zostały na łamach najnowszego Raportu płacowego Hays Poland 2020 – Centra usług biznesowych.

Pracodawcy z branży nowoczesnych usług w całej Polsce stawiają na stabilizację. Starają się utrzymać poziom zatrudnienia i zapobiegać rotacji pracowników. Wyhamowuje to nieco ogólną dynamikę rynku pracy w sektorze, choć wiele lokalizacji nadal przyciąga inwestorów i nowych graczy.

Czytaj także: Kto w 2020 roku będzie najbardziej potrzebował finansowania

Charakter usług dla biznesu świadczonych w centrach pozostaje bardzo zróżnicowany. Na szeroką listę realizowanych zadań składa się nawet kilkadziesiąt procesów biznesowych. Podobnie jak w roku ubiegłym najliczniej reprezentowane są centra świadczące usługi w zakresie finansów i księgowości oraz IT. Silnie reprezentowane są również podmioty realizujące usługi bankowe, HR, inwestycje oraz kontakt z klientami....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA