Obowiązujące od 1 stycznia nowe prawo zamówień publicznych (PZP) kompleksowo reguluje kwestie środków ochrony prawnej, poświęcając im osobny dział IX o takim samym tytule. Warto przyjrzeć się zmianom, gdyż narzędzie prawne ochrony interesów uczestników przetargów, jakim jest odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO), wykorzystywane jest w Polsce bardzo często w porównaniu z pozostałymi państwami członkowskimi UE.
Czytaj także:
Wyjaśnienia i modyfikacja specyfikacji warunków zamówienia
Gwarancja działania instytucji zgodnie z prawemW zamyśle ustawodawcy szybkie, skuteczne i efektywne środki ochrony prawnej mają na celu zagwarantowanie zgodności działania instytucji zamawiających z przepisami prawa unijnego i krajowego, w szczególności na etapie, na którym naruszenia tych przepisów mogą być jeszcze skorygowane (a zatem na etapie przetargowym).
WAŻNEŚrodki ochrony prawnej uregulowane w p.z.p. odnoszą się do przede...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.