Często mówi się, że dokument został podpisany elektronicznie albo wysłany elektronicznie, przyjmując, że to to samo. Tak nie jest. Znaczenie ma rodzaj użytego podpisu elektronicznego. Od tego zależą losy prawne podpisanego oświadczenia.
Zdalna parafkaDokument można podpisać zdalnie na trzy różne sposoby, w zależności od tego, jakiego podpisu elektronicznego użyjemy – zwykłego podpisu elektronicznego, zaawansowanego podpisu elektronicznego czy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dodatkowo, wyróżniamy jeszcze podpis zaufany, który jest integralną częścią profilu zaufanego. Podpis zaufany jest jednak szczególnym rodzajem podpisu, który co prawda zastępuje podpis własnoręczny, ale wyłącznie w kontaktach z podmiotami publicznymi (nie jest wykorzystywany w biznesie).
Czytaj także: Epidemia koronawirusa przyspieszyła cyfryzację dokumentów pracowniczych
Jeżeli więc zamierzamy elektronicznie podpisać i wysłać dokument do partnera biznesowego czy pr...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.