fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wzrasta znaczenie compliance w firmach

Compliance
Compliance
AdobeStock
Co roku przedsiębiorcy muszą stosować się do coraz większej ilości regulacji i raportować dużo informacji, co nie ułatwia prowadzenia działalności gospodarczej. Rok 2020 potwierdził tę regułę, wprowadzając nie lada zamieszanie w biznesie.

Nie da się ukryć, że ostatnie lata są okresem wzmożonej pracy nad przepisami podatkowymi. Krajowy ustawodawca, wprowadzając w 2020 r. kolejne przepisy nakładające obowiązki na podatników, kontynuuje trend uszczelniania systemu podatkowego zapoczątkowany w poprzednich latach. Kolejnym przejawem tych prac, wchodzącym w życie od 2021 r., jest ustawa z 28 listopada 2020 r. zmieniająca choćby ustawy o podatkach dochodowych. Na mocy tej ustawy, m.in. nadano spółkom komandytowym i niektórym spółkom jawnym status podatnika CIT, wprowadzono obowiązek raportowania strategii podatkowych, wprowadzono instytucję spółki nieruchomościowej czy znowelizowano przepisy o cenach transferowych.

Bardziej czasochłonne i coraz trudniejsze

Od 2021 r. wszedł w życie obowiązek raportowania strategii podatkowej, której publikacja dotyczy obecnie wyłącznie największych podmiotów. Ustawodawca nałożył ten obowiązek na zdarzenia mające miejsce już w 2020 r., obligując do informowania m.in...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA