fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Dotacje unijne dla firm na projekty badawcze

123RF
Przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego będą mogli otrzymać wsparcie finansowe na podjęcie współpracy z sektorem naukowo-badawczym. Dotację będzie można wykorzystać na zakup usługi polegającej np. na opracowaniu nowego produktu, poprawę jego walorów lub wzornictwa albo przetestowanie pomysłu przedsiębiorcy.

Pod koniec stycznia (od 29) przedsiębiorcy, których działalność jest związana z sektorem chemicznym lub metalowo-maszynowym, będą mogli ubiegać się o unijne dofinansowanie. A to za sprawą ogłoszonego przez zarząd województwa konkursu do tzw. działania 1.1 „Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw" (typ 1: małe projekty B+R). Jego celem jest zwiększenie zaangażowania firm w prowadzenie badań. Przy tym chodzi tutaj o projekty realizowane we współpracy z jednostkami naukowymi.

Dofinansowanie będzie bowiem przyznawane na zakup w takiej jednostce usług związanych z opracowaniem nowego lub ulepszeniem obecnego produktu (towaru, usługi, technologii produkcji, procesu), projektu wzorniczego, bądź jego/jej przetestowanie. Wsparcie będzie ukierunkowane wyłącznie na przedsięwzięcia podejmowane w branżach i obszarach tematycznych określonych w dokumencie „Założenia do inteligentnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego dla naboru w 2015 r. w ramach Działania 1.1 Projekty badawczo – rozwojowe przedsiębiorstw". Stanowi on załącznik nr 5 do regulaminu konkursu. Jak już zostało zauważone, aktualny konkurs skierowany jest do branży chemicznej oraz przemysłu metalowo-maszynowego.

Na dofinansowanie projektów, które spełnią kryteria formalne i zostaną najwyżej ocenione w oparciu o kryteria merytoryczne, zarezerwowano niecały milion złotych. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85 proc. Szczegółowe informacje o naborze, w tym regulamin konkursu, wspomniane kryteria oceny przedsiębiorcy mogą znaleźć na stronie www.rpo.wzp.pl

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA