fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dotacje unijne dla firm na prace rozwojowe

123RF
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyzna wsparcie na prowadzenie prac rozwojowych sprzyjających tworzeniu nowych produktów. O pieniądze mogą się starać zarówno małe i średnie firmy, jak i te duże. Nabór wniosków będzie prowadzony do końca lutego.

Celem konkursu jest wybór projektów, które opierając się na prowadzeniu prac rozwojowych nad produktami lub technologiami, pozwolą stworzyć ich prototypy lub wersje pilotażowe (demonstracyjne) i ostatecznie pozwolą wprowadzić na rynek nowy produkt (towar, usługę, proces). Wynika z tego, że zasadniczym elementem projektu powinny być prace rozwojowe, a ich efektem innowacje produktowe lub procesowe.

Unijne rozporządzenie

Prace rozwojowe, zgodnie z unijnymi przepisami, oznaczają zdobywanie, łączenie, kształtowanie i wykorzystywanie dostępnej aktualnie wiedzy i umiejętności z dziedziny nauki, technologii i biznesu oraz innej stosownej wiedzy i umiejętności w celu opracowywania nowych lub ulepszonych produktów, procesów lub usług. Mogą one także obejmować czynności mające na celu pojęciowe definiowanie, planowanie oraz dokumentowanie nowych produktów, procesów i usług. Ponadto eksperymentalne prace rozwojowe mogą obejmować opracowanie prototypów, demonstracje, opracowanie ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA