fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Gry hazardowe – obowiązki ustawowe przedsiębiorców telekomunikacyjnych i dostawców usług płatniczych

123RF
Przedsiębiorcy telekomunikacyjni i dostawcy usług płatniczych powinni pamiętać o obowiązkach związanych z nielegalnymi serwisami hazardowymi - przypomina Ministerstwo Finansów.

Od 1 kwietnia 2017 r. pod adresem www.hazard.mf.gov.pl funkcjonuje rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą. Do rejestru są wpisywane strony internetowe wykorzystywane do urządzania gier hazardowych w sposób nielegalny, kierowane do usługobiorców w Polsce.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którzy świadczą usługi dostępu do internetu, mają obowiązek uniemożliwienia dostępu do stron internetowych wpisanych do rejestru oraz przekierowania połączeń, które odwołują się do stron wpisanych do rejestru – do strony internetowej prowadzonej przez Ministra Finansów, na której znajduje się informacja o możliwej odpowiedzialności karno-skarbowej dla uczestników gier urządzanych wbrew przepisom ustawy.

Natomiast dostawcy usług płatniczych mają obowiązek nieudostępniania usług płatniczych na stronach internetowych wpisanych do rejestru.

Uchylanie się od tych obowiązków może być bardzo kosztowne, kara administracyjna może wynieść nawet 250 tys. zł. Kontrolę nad ich przestrzeganiem sprawują Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa, we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Komisją Nadzoru Finansowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA