fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Rzecznik MŚP apeluje do Jarosława Gowina o przedłużenie wypłat rekompensat z tarczy branżowej

Adobe Stock
Tarcza branżowa to pomoc finansowa skierowana dla przdsiębiorców najbardziej dotkniętych skutkami panującej pandemii koronawirusa. Wsparcie obejmuje m.in. zwolnienie ze składek ZUS, dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników czy świadczenia postojowe.

Pomoc pochodząca z tarczy branżowej obejmuje także rekompensaty dla przedsiębiorstw, które nie mogły osiągnąć przychodów ze względu na przedłużający się lockdown.

O tych firmach nie zapomniał Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, który skierował wniosek o wydłużenie o miesiąc okresu wypłacania rekompensat pochodzących właśnie z tarczy branżowej - w maju zamknięte były m.in. kluby nocne oraz dyskoteki. 

Czytaj też:

Rzecznik MŚP upomina się o firmy powstałe w 2020 roku

Jednocześnie, rzecznik podkreślił, że w czerwcu wciąż są takie działalności, które nie mogą zostać otwarte i nie przynoszą przychodów, np. te o kodzie  PKD 93.29.Z., czyli szeroko rozumianej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej. Z tego powodu, Adam Abramowicz prosi o wypłatę rekompensat również za czerwiec dla takich firm.

Rzecznik MŚP i organizacje zrzeszone w Radzie Przedsiębiorców wielokrotnie apelowali o otworzenie wszystkich dziedzin gospodarki do końca kwietnia. Zdaniem Abramowicza nie można obciążyć przedsiębiorców kosztami przedłużających się obostrzeń i odebrać im pomocy finansowej. 

Wniosek skierowany do Wicepremiera Gowina skupia się na prośbie  o wydanie rozporządzenia umożliwiającego przedłużenie udzielania wsparcia i uwzględniającego kody PKD branż, które na przestrzeni maja, a nawet czerwca były lub nadal są zamknięte.

- Mam nadzieję, że w miesiącu lipcu wszystkie branże będą mogły już działać i rekompensaty nie będą potrzebne - zakończył swój wniosek Adam Abramowicz. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA