fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Miliardy dla kupujących mieszkania

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Kupujący lokale na kredyt w Warszawie najczęściej chcą pożyczyć od 200 do 300 tys. zł.

II kwartał 2019 r. na rynku kredytów hipotecznych był wyjątkowo udany - wynika z analiz pośrednika finansowego Gold Finance i sieciowej agencji Metrohouse. - Wiosenne miesiące są zwykle lepsze niż pierwszy kwartał pod względem nowych umów kredytowych, ale analizowany okres może być rekordowy. Biorąc pod uwagę wartość podpisanych umów przez ekspertów kredytowych Gold Finance można założyć, że kwartalny poziom wszystkich umów może przekroczyć nawet 15 mld zł - czytamy w najnowszym raporcie.

Jak podkreślają eksperci Gold Finance w drugim kwartale 2019 r. wbrew oczekiwaniom rynku większość banków podwyższyła marże dla udzielanych kredytów. - Najbardziej zauważalny wzrost dotyczy kredytów z najniższym, 10 - proc. wkładem własnym - wynika z analiz. - W przypadku kredytów z 20-proc. lub większym wkładem własnym warunki cenowe są niemal identyczne, porównując kwartał do kwartału. Nowością na rynku jest także uzależnienie wysokości marży od lokalizacji nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu, które wprowadziło PKO BP - wskazują eksperci.

W Warszawie 65 proc. kredytów udzielonych za pośrednictwem ekspertów Gold Finance dotyczy kwot 200-400 tys. zł. - Najczęściej wnioskowaliśmy o kwoty od 200 do 300 tys. zł (41 proc.) - podaje Gold Finance. - W pięciu największych metropoliach najwięcej kredytobiorców jest zainteresowanych kredytami na kwoty od 200 do 400 tys. zł. W pozostałych lokalizacjach 60 proc. kredytów mieści się w przedziale 100-300 tys. zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA