fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

TOP 10 kredytów hipotecznych na kwotę 300 tys. zł

Fotolia.com
Przeanalizowaliśmy oferty banków pod kontem najniższej raty kredytu hipotecznego dla rodziny z jednym dzieckiem starającej się o zakup własnego mieszkania. Koszt całkowity inwestycji, to 375 tys. zł. Małżeństwo posiada 20 proc. wkładu własnego. Chce spłacić swoje zobowiązanie w ciągu 25 lat.

Na najkorzystniejsze warunki kredytowania mogą liczyć klienci decydujący się na dodatkowe produkty banków: konto osobiste, kartę kredytową czy dodatkowe ubezpieczenie. W naszym zestawieniu znalazły się również jednak oferty bez powyższego wymogu.

Najniższą raty oferuje Bank BPS. 1 270 zł i 1 351 zł miesięcznie kosztuje zaciągnięcie 300 tys. zł w ramach oferty Kredyt mieszkaniowy Mój Dom. Podczas trwającej obecnie promocji bank oferuje obniżoną prowizję i marzę klientom, którzy zawnioskują o kartę kredytową, konto osobiste z kartą debetową, ubezpieczenie nieruchomości z oferty TU współpracującego z Bankiem BPS lub ubezpieczenia na życie WTUŻiR Concordia Capital S.A. i Concordia Polska TUW.

Na trzecim miejscu jest Bank Pekao SA z ratą 1 499 zł. Kredyt Mieszkaniowy w ramach oferty wiązanej dedykowany jest osobom, które posiadają lub zawierają umowę o rachunek typu Eurokonto z regularnymi miesięcznymi wpływami z tytułu dochodów wraz z kartą debetową oraz kartą kredytową i ubezpieczeniem nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych oferowane przez bank.

1 502 zł miesięcznie zapłacą klienci ING Banku Śląskiego w ramach oferty Mieszkaj bez kompromisów. Promocja trwa do 31 stycznia 2018 r. Mogą do niej przystąpić osoby, które założą rachunek osobisty i będą go regularnie zasilać kwotą min. 2 tys. zł oraz zawrą ubezpieczenie indywidualne z oferty banku.

Tylko o 5 zł miesięcznie wyższa jest rata Kredytu hipotecznego z niską marżą w BGŻ BNP Paribas. Jej wysokość zależy od posiadania – konta osobistego z wpływem wynagrodzenia, ubezpieczenia nieruchomości i pakietu ubezpieczeń: na życie, od utraty pracy albo czasowej niezdolności do pracy, ewentualnie pobytu w szpitalu.

Raty na poziomie 1 521 zł oferują Bank Pocztowy i Raiffeisen Polbank. Obie instytucje wymagają jednak aktywnego korzystania z dodatkowych produktów. W Raiffeisen Polbank, aby mieć niższą marżę należy skorzystać z oferowanego za pośrednictwem banku indywidualnego ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia nieruchomości, rachunku z kartą debetową wraz z zasilaniem na kwotą 2 500 zł miesięcznie oraz z karty kredytowej.

Niewiele więcej (1 522 zł miesięcznie) zapłacą klienci, którzy zdecydują się na ofertę PKO Banku Polskiego lub PKO Banku Hipotecznego. Na ratę Kredytu Własny Kąt Hipoteczny wpływa dobór odpowiednich produktów dodatkowych: Konta Aurum lub Platinium, ubezpieczenia od utraty pracy, ubezpieczenia na życie i karty kredytowej.

1 523 zł miesięcznie mogą spłacać osoby zaciągające Kredyt Mieszkaniowy w Banku Handlowym. W celu uzyskania pożyczki na korzystnych warunkach cenowych klient zobowiązany jest zasilać regularnie rachunek w Citi Handlowym oraz zawrzeć umowę grupowego lub indywidualnego ubezpieczenia nieruchomości.

Bez żadnych dodatkowych warunków, ale korzystnie cenowo, można zaciągnąć kredyt na zakup własnego lokum w Banku Pocztowym. Rata standardowego kredytu mieszkaniowego oferowanego przez Pocztowy wynosi 1 538 zł.

Tyle samo zainkasuje mBank. Do 28.02.2018 roku trwa w tym banku promocja pozwalająca uzyskać niską marżę. Wystarczy, że klient podpisze umowę o kredyt hipoteczny, a następnie przez okres 5 lat od dnia uruchomienia kredytu będzie korzystał z ochrony ubezpieczenia na życie i zasilał przez okres 5 lat rachunek do spłaty rat kredytu w mBanku.

Zestawienie najlepszych dziesięciu kredytów hipotecznych na kwotę 300 tys. zł ze spłatą na 25 lat zamyka eurobank. Marżę kredytu w tym banku można obniżać dodatkowymi produktami tj.: kontem active, prestige lub na co dzień (z wpływem dochodu), ubezpieczeniem na życie czy utraty pracy, lokatą albo kartą kredytową.

Średnia rata standardowych kredytów na zakup mieszkania lub budowę domu z 20 proc. wkładem własnym wyniosła w listopadzie 1 614 zł (w październiku wynosiła 1 636 zł). Oferty wiązane były prawie o 100 zł tańsze - średnia rata kredytów w ramach cross- sellu wniosła w tym miesiącu 1 518 zł (w październiku 1 535 zł).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA