Finanse

Twórca bitcoina ma prawie 20 mld dolarów

Bloomberg
Na listach najbogatszych ludzi świata powinien pojawić się tajemniczy twórca kryptowaluty – Satoshi Nakamoto. To miliarder o nieznanej tożsamości.

Satoshi Nakamoto, czyli tajemniczy twórca bitcoina, znalazł się wśród 50 najbogatszych ludzi świata. Na początku tygodnia jego portfel bitcoinowy był wart 19,6 mld dol., co umiejscowiłoby go na 43. miejscu listy miliarderów „Forbesa". Znajdowałby się tam tuż za Paulem Allenem, współzałożycielem Microsoftu.

We wtorek po południu, gdy za bitcoina płacono 18,1 tys. dol., portfel bitcoinowy Satoshiego Nakamoto był warty już tylko 17,7 mld dol., co plasowałoby go na 51. miejscu listy „Forbesa", tuż przed rosyjskim oligarchą Aleksiejem Mordaszowem. Na początku października portfel Nakamoto był wart jedynie 5,9 mld dol., co dawałoby mu zaledwie 257. miejsce na liście „Forbesa".

Wiara absolutna

Twórca bitcoina nie jest jednak uwzględniany na żadnych „oficjalnych" listach najbogatszych. Przyczyna tego jest oczywista: jego tożsamość jest nieznana. „Satoshi Nakamoto" to tylko pseudonim, za którym nie wiadomo kto stoi. Możliwe nawet, że kryje się za nim grupa lu...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL