fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dotacje UE na komputery i szkolenia dla nauczycieli ze szkół zawodowych

Adobe Stock
Nauczanie zdalne wymusza dostęp do odpowiedniego sprzętu oraz wymaga dodatkowych umiejętności. Tak od kadry pedagogicznej, jak i od uczniów, o czym muszą pamiętać samorządy.

Organy prowadzące i odpowiedzialne za funkcjonowanie szkół zawodowych w Wielkopolsce mogą ubiegać się o unijne dofinansowanie. Szansę pozyskania pieniędzy daje konkurs ogłoszony przez zarząd województwa (działanie 8.3.1 „Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy oraz tryb nadzwyczajny w zakresie epidemii Covid"). Nabór wniosków będzie prowadzony do końca roku.

Czytaj także:

500 zł dla nauczyciela - MEN ujawniło zasady

Łagodzenie skutków pandemii

Zgodnie z obowiązującym regulaminem wnioski mają prawo składać organy prowadzące szkoły zajmujące się kształceniem zawodowym, do których skierowane jest wsparcie w ramach projektu. Środki będzie można przeznaczyć na działania związane z zapobieganiem oraz łagodzeniem skutków epidemii Covid-19. Biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej znalazł się system edukacji i wyzwania przed nim stojące, pomoc będzie służyła wyposażeniu szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia edukacji w formie zdalnej oraz kształceniu nauczycie...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA