fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Doszło do naruszenia procedur i dotację z UE trzeba zwrócić - wyrok WSA

Pieniądze PLN
Adobe Stock
Nieprawidłowe wykorzystanie środków z Unii Europejskiej powoduje konieczność ich zwrotu. Pamiętać o tym powinni zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządy, ubiegające się o dofinansowanie z funduszy europejskich.

W latach 2014-2020 Polska otrzymała 82,5 mld euro z funduszy UE. 1,36 mld z tej kwoty uzyskało województwo świętokrzyskie. W maju 2017 r. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów, nakierowanych na podnoszenie umiejętności lub kwalifikacji osób dorosłych w zakresie systemu teleinformatycznego i internetu.

W konkursie przeszedł m.in. projekt Fundacji: „E-kompetentni po 50-ce". Zgodnie ze złożonym wnioskiem, fundacja miała przeszkolić w tym zakresie co najmniej 126 osób po 50-tce, ale wyłącznie spośród mieszkańców jednego z pięciu powiatów (skarżyski, opatowski, kielecki, ostrowiecki i konecki) o najwyższym bezrobociu w woj. świętokrzyskim.

W maju 2018 r. Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego (marszałek woj. świętokrzyskiego) zawarła z fundacją umowę, ustalającą obowiązki beneficjenta. Za wykonanie dwóch zadań, określonych w umowie, fundacja miała otrz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA