fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

KDPW po jubileuszu nie spocznie na laurach

Maciej Trybuchowski, prezes KDPW
Fotorzepa, Mirosław Stelmach
Świętujący w czwartek 25-lecie istnienia Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych już myśli o kolejnych usługach i działaniach rozwijających polski rynek kapitałowych.

– Myślimy o przyszłości, analizujemy trendy regulacyjne i biznesowe w otoczeniu gospodarczym i z odpowiednim wyprzedzeniem staramy się przygotować polski rynek na nowe potrzeby i usługi – czy to usprawniające pracę naszych uczestników, czy wprowadzające rozwiązania wynikające z międzynarodowych standardów lub regulacji – mówi Maciej Trybuchowski, prezes KDPW.

7 listopada instytucja obchodzi ćwierćwiecze działalności. – W 1994 r. zostaliśmy samodzielną spółką i przez ostatnie 25 lat przeszliśmy długą drogę od podmiotu świadczącego usługi depozytowe i rozliczeniowo-rozrachunkowe do najbardziej rozwiniętej instytucji w tej części Europy, która poza podstawowymi usługami, jakie świadczą centralne depozyty i izby rozliczeniowe, oferuje rynkowi cały pakiet rozwiązań dodatkowych – wskazuje Trybuchowski.

Nowe rozwiązania wciąż się pojawiają. Ostatnim jest aplikacja eVoting, uruchomiona 30 września, dzięki której spółki mogą zaoferować akcjonariuszom zdalne głosowanie nad uchwałami na walnym zgromadzeniu. Usługa działa na Platformie Blockchain dla Rynku Kapitałowego. – To jedno z pierwszych tego typu rozwiązań na świecie – podkreśla prezes KDPW. Natomiast od 1 lipca Depozyt rejestruje obligacje – nie tylko przyjmuje informacje o każdej nowej emisji, ale też prowadzi rejestr zobowiązań emitentów.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA