fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Odpłatne świadczenie usług przez powiat z VAT

Adobe Stock
Świadczona przez powiat usługa kwalifikacji uczestników do rehabilitacji oraz wydawania orzeczeń o potrzebie rehabilitacji podlega opodatkowaniu VAT – uznał organ skarbowy.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 19 września 2019 r. (sygn. 0112-KDIL2-1.4012.286.2019.2.AS) rozstrzygnął kwestię opodatkowania podatkiem VAT usługi świadczonej przez powiat w ramach realizacji jego zadań wynikających z ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, świadczonych w oparciu o umowę cywilnoprawną.

Wniosek w omawianej sprawie złożył powiat, będący czynnym podatnikiem VAT. Przygotowywał się on do udziału w projekcie realizowanym w ramach programu współfinansowanego przez Unię Europejską oraz budżet państwa. Udział powiatu polegać miał na świadczeniu na rzecz zamawiającego usługi polegającej na kwalifikacji uczestników do rehabilitacji kompleksowej przez zespół orzekający, funkcjonujący jako punkt kwalifikacyjny na terenie powiatu, w oparciu o zawartą z zamawiającym umowę o charakterze cywilnoprawnym. Planowana umowa miałaby charakter odpłatny, przy czym wyn...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA