fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w emisji obligacji jednostek samorządu terytorialnego

123RF
Emisja obligacji przez jednostki samorządu terytorialnego nie będzie mogła być uznana za ofertę publiczną bez względu na zawartość takiej oferty czy też jej adresatów.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu miała zostać uchwalona nowelizacja ustawy o ofercie publicznej i innych ustaw, ale z powodu jego przerwania do tego nie doszło. Projektowane zmiany warto jednak poznać, gdyż zapewne w niedługim czasie zaczną obowiązywać.

Definicja oferty publicznej

Nowelizacja ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz niektórych innych ustaw m.in. dostosowuje polskie prawo do zmian wynikających z rozporządzenia UE 2017/1129 w sprawie prospektu, który ma być publikowany w związku z ofertą publiczną papierów wartościowych lub dopuszczeniem ich do obrotu na rynku regulowanym. Niesie ona istotną zmianę wymogów dotyczących emisji papierów wartościowych przez jednostki samorządu terytorialnego (jst).

Obowiązujący art. 7 ust. 2 ustawy o ofercie publicznej wskazuje jedynie, że nie wymaga udostępnienia do publicznej wiadomości prospektu emisyjnego ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA