fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Elon Musk obiecuje i bitcoin solidnie drożeje

Elon Musk
Elon Musk
Christophe Gateau/PAP/DPA.
Cena najważniejszej waluty cyfrowej mocno zbliżyła się do 40 tys. dolarów. W niedzielę w Nowym Jorku kurs podskoczył nawet o 9,3 proc. do 39, 372 tys. dolarów, kiedy Elon Musk w swoim poście na Twitterze zadeklarował, iż wznowi transakcje przy wykorzystaniu tej kryptowaluty, jeśli jej wydobycie stanie się bardziej ekologiczne i ten trend będzie się wzmacniał.

Post Muska był reakcją na raport w Cointelegraph cytujący wypowiedź Magdy Wierzyckiej z południowoafrykańskiej firmy zarządzającej aktywami Sygnia. Menedżerka stwierdziła, że ostatnie tweety Muska powinny skłonić amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) do wszczęcia dochodzenia.

-Tweet Muska wzmocnił pozytywny trend na bitcoinie, gdyż wydaje się świadczyć o łagodzeniu stanowiska przez szefa Tesli- powiedział Bloombergowi Jonathan Cheesman z giełdy FTX na której handluje się kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi.

Wcześniej, jego zdaniem, do ostatniego wzrostu notowań bitcoina przyczyniły się spekulacje o zbliżającym się zakupie tej kryptowaluty przez firmę MicroStrategy oraz neutralne „a nawet optymistyczne" komentarze ze strony przedstawicieli państw G7 o cyfrowych innowacjach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA