fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Oferty otwarte, ale pieniędzy w budżecie gminnym nie ma

Skarbonka
AdobeStock
Czy można unieważnić przetarg z powodu zmian dokonanych w budżecie gminy dokonanych po jego rozpisaniu? Na jaką odpowiedzialność naraża się gmina i wójt?

W podwarszawskim Pruszkowie doszło do ciekawej sytuacji z zakresu prawa zamówień publicznych. 30 grudnia 2020 r. miasto rozpisało przetarg na jedno z zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji w 2021 r. Postępowanie rozpoczęto w momencie kiedy miasto nie miało budżetu zgodnego z Wieloletnią Prognozą Finansową. Wiadomo było, że oba dokumenty w krótkim czasie będą musiały zostać uzgodnione.

29 stycznia 2021 r. otwarto oferty w przetargu. Cena zaproponowana przez jednego z wykonawców była niższa od kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na wykonanie inwestycji zamawiający. Z uwagi na niepewną sytuację finansową miasta przetargu nie rozstrzygnięto . Jednocześnie zastrzeżono odpowiednio długi termin związania ofertą.

Czytaj także: Koronawirus: pomysły na łatanie budżetów gmin

W styczniu i lutym 2021 r. Regionalna Izba Obrachunkowa prowadziła w stosunku do miasta postępowanie w sprawie uchylenia budżetu. W toku tego postępowania wezwano miasto do u...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA