fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tarcza Prawna - wsparcie dla przedsiębiorców w nowym projekcie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii

Adobe Stock
Na jakie aktualnie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy? Jaką propozycję zmian przygotował rząd dla najemców i wynajmujących w projekcie tzw. Tarczy Prawnej – na m.in. te pytania odpowiada Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Nadal obowiązują obostrzenia w związku z COVID-19. Zamrożona jest działalność m.in. hoteli i sklepów w galeriach handlowych (z wyjątkami). Zamknięte są kluby fitness, kina, teatry, galerie sztuki. Czy planowana jest dodatkowa pomoc dla zamrożonych branż, a jeśli tak, to jaka i od kiedy? Z jakich aktualnie form pomocy mogą korzystać przedsiębiorcy?

W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów przedłużyła wsparcie z Tarczy Branżowej na marzec i kwiecień (DzU poz. 713), jednocześnie poszerzając grupę kodów PKD i co za tym idzie firm z branż, które skorzystają z tej pomocy z dotychczasowych 46 do 63. Dzięki temu nawet 400 tysięcy przedsiębiorców nadal będzie mogło ubiegać się o pomoc z czterech instrumentów.

Od 26 kwietnia 2021 r. będzie można składać wnioski dotyczące świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy (po 2000 zł miesięcznie na każdego pracownika przez trzy miesiące) oraz na dotacje na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA