fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Miasto podnosi standardy i nie działa jako podatnik VAT

VAT
AdobeStock
Organizowanie przez publiczną szkołę matury międzynarodowej dla swoich uczniów, rekrutowanych w ramach systemu publicznej edukacji, jest jedną z postaci realizowania zadania publicznego w sferze edukacji.

W styczniu 2020 r. miasto na prawach powiaty wystąpiło o interpretację w zakresie VAT. A konkretnie chodziło o podatkową ocenę czynnościami związanymi z realizacją programu Matura Międzynarodowa oraz programu Erasmus i Power. Po szczegółowym opisaniu zasad ich funkcjonowania miast chciało się upewnić, że nie występuje w tych przypadkach w charakterze podatnika VAT.

Inaczej sprawę widział jednak fiskus. Po analizie przepisów i orzecznictwa uznał, że miasto realizując całokształt czynności związanych z realizacją programu Matura Międzynarodowa oraz programów Erasmus i Power - w tym pobierając i wnosząc związane z tym opłaty - będzie działać w charakterze podatnika VAT prowadzącego działalność gospodarczą. Tak samo ocenił status miasta m.in. w zakresie rocznej opłaty członkowskiej, opłaty za konferencje i szkolenia dla dyrektorów, koordynatorów w programie oraz nauczycieli.

Czytaj także: VAT w gminie: rozrywka czy upominki dla dzieci bez ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA