fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo do odliczenia VAT od wydatków na usługi reklamowe przez gminny ośrodek sportu

123RF
Odliczenie podatku może być częściowe, przy czym w takiej sytuacji obowiązkiem gminy jest alokacja podatku, czyli przypisanie konkretnych wydatków do określonego rodzaju sprzedaży – uznał organ skarbowy.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 18 lutego 2020 r. (sygn. 0111-KDIB3-2.4012.828.2019. 2.MGO) rozstrzygnął wątpliwości w zakresie prawa do odliczenia VAT od wydatków związanych z reklamą obiektów i imprez sportowych, wykorzystywanych w różnych dziedzinach działalności miasta.

Wniosek w omawianej sprawie złożył Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR, wnioskodawca), będący jednostką budżetową miasta, zarejestrowaną jako czynny podatnik VAT. Celem działalności wnioskodawcy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb społeczeństwa w zakresie sportu, tj. m.in. udostępnianie obiektów sportowych oraz organizacja imprez rekreacyjnych. W celu zwiększenia frekwencji podczas tych wydarzeń i na tych obiektach, wnioskodawca planuje rozpocząć działania popularyzujące je, poprzez zakup od wyspecjalizowanego podmiotu kompleksowych usług reklamowych.

Czytaj także:

Kiedy gmina może odliczyć VAT od wydatków na promocję

Wydatki na re...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA