fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Fuzja Aliora udana, ale zdarzyły się potknięcia

Alior Bank
Bloomberg
Dzisiaj zakończyło się trwające od piątku łączenie systemów bankowości Aliora i Banku BPH, ale klienci skarżą się, że nie wszystko działa prawidłowo.

- Prace związane z operacyjnym połączeniem Alior Banku i działalności przejętej z Banku BPH zostały zakończone, a systemy bankowości internetowej i mobilnej zostały uruchomione w poniedziałek 27 marca o godz. 6.00. Pojedyncze przypadki problemów z zalogowaniem się do systemów wynikają najprawdopodobniej z faktu, że niektórzy klienci nie zapoznali się z instrukcją logowania. I

nstrukcje logowania do bankowości internetowej zostały udostępnione klientom indywidualnym i klientom Biura Maklerskiego w dotychczasowym systemie bankowości internetowej.

Instrukcje te będą dostępne na stronie Alior Banku i w bankowości internetowej przez kilka tygodni. Potwierdzamy, że w związku z dużą liczbą klientów odwiedzających portal banku, strona internetowa mogła być przejściowo niedostępna - mówi Julian Krzyżanowski, rzecznik Aliora, i przeprasza za niedogodności. Podkreśla, że system bankowości internetowej działa i klienci mogą dysponować swoimi środkami.

Rano bank podawał, że ze względu na kilkunastokrotnie większy ruch oraz liczne zapytania klientów dotyczące połączenia operacyjnego Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH, mogą występować wydłużone czasy oczekiwania na połączenie z naszą infolinią oraz chwilowe niedostępności portalu Alior Banku.

- Nie ma utrudnień w logowaniu do systemów bankowości internetowej. Bardzo przepraszamy za niedogodności. Dokładamy wszelkich starań, aby klienci jak najszybciej mogli w pełnym zakresie korzystać z produktów i usług banku – brzmi komunikat banku na Facebooku. Na portalu społecznościowym klienci, głównie byłego BPH, narzekają, że nie mogą się zalogować do nowego systemu.

Alior po przejęciu w listopadzie podstawowej części Banku BPH prowadził operacyjne połączenie obu banków od piątku, 24 marca, do niedzieli, 27 marca. Konieczne było wyłączenie w tym okresie systemów informatycznych, co skutkować będzie przerwą w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej, infolinii oraz placówek dla klientów Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe i przejętych z Banku BPH.

Fuzje operacyjne to dla banków spore wyzwanie technologiczne. W listopadzie BGŻ BNP Paribas prowadził migrację (również przez weekend) klientów BGŻ i przez kilka dni po tej operacji bank miał problemy techniczne. Niektórzy klienci banku narzekali, że pieniądze "znikają" z ich internetowych kont, a część płatności kartą widnieje w systemie bankowości elektronicznej jako dublowana. Bank uspokajał, że oszczędności klientów są bezpieczne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA