fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fala kredytów płynie do rolników

sxc.hu
W 2017 r. banki ze Spółdzielczej Grupy Bankowej udzieliły 412 mln zł kredytów z dopłatami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pieniądze poszły na blisko 1,9 tys. przedsięwzięć, co stanowi 41 proc. kredytów z dopłatą ARiMR – informuje SGB-Bank, czyli bank zrzeszający banki spółdzielcze grupy SGB. I podkreśla, że to najwyższy wynik spośród wszystkich banków pożyczających rolnikom pieniądze ze wsparciem Agencji.

Jej dane pokazują też, że w latach 2015–2017 banki SGB obsłużyły w sumie 11,5 tys. kredytów preferencyjnych na łączną kwotę ponad 1,5 mld zł. To ponad 42 proc. wszystkich takich kredytów udzielonych rolnikom z dopłatami ARiMR.

– Z danych finansowych za 2017 r. wynika, że Banki Spółdzielcze SGB są głównymi bankami obsługującymi średnie i mniejsze gospodarstwa rolne, które dominują na polskiej wsi – podkreśla Tadeusz Matuszewski, dyrektor departamentu produktów SGB-Banku. – Nasze produkty finansowe sprawdzają się również w gospodarstwach wielkoobszarowych oraz w firmach sektora rolno-spożywczego.

Grupa angażowała się w pomoc dla producentów roln...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA