fbTrack
REKLAMA

Finanse

91% szans na uzyskanie kredytu! Czy to możliwe w dobie pandemii koronawirusa?

"Banki nie udzielają kredytów!" - grzmią media, a komentatorzy dodają, że aktualna sytuacja, zarówno w Polsce, jak i na świecie, nie sprzyja zaciąganiu zobowiązań. W efekcie instytucje finansowe znacznie ograniczają akcję kredytową, a klienci odprawiani są z kwitkiem. Czy to jednak oznacza, że finansowania w ogóle nie da się uzyskać? Oczywiście, że nie! Podpowiadamy więc co zrobić, żeby dostać kredyt tak, jak przed pandemią.

Kredyty a koronawirus

Zacznijmy od prostej, ale często zapominanej prawdy: banki udzielają kredytów nie dlatego, iż są instytucjami charytatywnymi, ale dlatego, że chcą na nich zarabiać. Co za tym idzie, muszą dalece analizować ryzyko płynące z pożyczenia pieniędzy konkretnej osobie o konkretnej zdolności kredytowej. Pandemia Covid-19, która szaleje na świecie od prawie roku i oczywiście nie omija Polski, postawiła wszystko na głowie i przyczyniła się znacząco do sytuacji, w której bankowym analitykom coraz trudniej realnie ocenić to ryzyko. Co więc się wydarzyło? Udzielanie kredytów ograniczono do minimum. Skoro bowiem nie można oszacować, czy potencjalny dłużnik wywiąże się ze zobowiązań, bezpieczniej jest w ogóle mu takiego zobowiązania nie przyznawać.

Spadek zdolności kredytowej w dobie pandemii Covid-19

Nie bez znaczenia jest tu oczywiście sama sytuacja w polskiej gospodarce i na rynku pracy. Koronawirus zadał ciężkie, momentami nawet śmiertelne ciosy wielu branżom, pomoc państwa sprawdza się tylko w niektórych przypadkach, a końca pandemii i terminu chociażby jako-takiego powrotu do normalności nie widać. Osoby pracujące w najbardziej dotkniętych obszarach gospodarki w oparciu o umowy cywilnoprawne bardzo często z dnia na dzień zostały bez dochodów lub z dochodami znacznie ograniczonymi. Sytuacja etatowców jest co prawda nieco lepsza, ale niekoniecznie dużo bardziej stabilna. Oddzielną kategorią są też sami przedsiębiorcy, którzy radzić muszą sobie z wieloma nowymi wyzwaniami, co osłabia ich i tak trudniejszą w większości przypadków pozycję negocjacyjną w rozmowach z bankami. Ciekawe są też dane statystyczne: zgodnie z materiałami udostępnionymi przez Biuro Informacji Kredytowej, w kwietniu tego roku (a więc w momencie, kiedy reperkusje związane z koronawirusem były już realne i mierzalne) w porównaniu do tego samego okresu w 2019, liczba zapytań o kredyty gotówkowe zmniejszyła się o 56,2%. Jednak już w następnym miesiącu, a dokładniej od 4 do 10 maja bieżącego roku (w ujęciu tydzień do tygodnia) miał miejsce wyraźny wzrost w liczbie zapytań kierowanych do BIK-u: w przypadku kredytów gotówkowych było to o 35,6% więcej. Polacy chcą więc kredytów i ich potrzebują, ale niekoniecznie je dostają.

Kredyty a nadciągający kryzys

Kryzys wywołany pandemią powoduje nie tylko niechęć do udzielania kredytów, ale także spadek ogólny zdolności kredytowej. Covid-19 stał się bowiem prawdziwym katalizatorem dla wszystkich czynników o tym decydujących: utraty stałego źródła dochodów, niższej wypłaty i dodatkowych, nieplanowanych wydatków czy przejadania oszczędności (o ile takowe w ogóle wchodziły w grę). Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze całkiem prozaiczna sprawa funkcjonowania placówek bankowych w pandemii: czynne są krócej i z mniejszą ilością personelu, a uruchomione niejako w zastępstwie usługi online niekoniecznie uzupełniają jeden do jednego to, co można było załatwić osobiście. Na to nakłada się jeszcze jeden czynnik znacząco obniżający akcję kredytową banków, czyli wieszczony już od dłuższego czasu kryzys gospodarczy i załamanie rynku nieruchomości. Zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów - nie tylko narażonym na największe straty i niestabilność dochodów przedsiębiorcom, ale i klientom indywidualnym. To to także strategia przygotowania na oczekiwane spowolnienie gospodarcze; zarówno na świecie, jak i w Europie i samej Polsce.

Jak dostać kredyt w pandemii?

Czy w takim razie wszystkie te przeszkody da się obejść i jednak uzyskać kredyt? Na dodatek na korzystnych, rozsądnych warunkach? Zacznijmy od pierwszej dobrej informacji: banki, mimo pandemii, niestabilnej sytuacji gospodarczej oraz nadciągającego załamania na rynku nieruchomości nadal muszą zarabiać. Druga dobra informacja jest więc taka, że kredyt da się uzyskać, ale do sprawy trzeba podejść strategicznie i w sposób przemyślany: nie walić na oślep i nie robić bezsensownych zapytań, obniżając tym samym zdolność kredytową. Co jednak, jeżeli nie znasz się na bankowych ofertach i kredytach, szczególnie w obecnej, dynamicznie zmieniającej się i po prostu niestabilnej sytuacji? Jak można się domyślić, najrozsądniejszym wyborem będzie zwrócenie się do specjalistów, którzy na kredytach zjedli zęby i wiedzą, jak rozmawiać z bankami, również w pandemii. Z pomocą przychodzą więc analitycy Habza Finanse, którzy zmaksymalizują Twoje szanse na otrzymanie finansowania.

Nie rób niepotrzebnych zapytań i zaufaj specjalistom

Jak to możliwe? Dział analizy kredytowej Habza Finanse Specjaliści Kredytowi zajmuje się wstępną, szczegółową analizą sytuacji finansowej oraz raportu BIK. Diagnozujemy w ten sposób ewentualne problemy, które obniżać mogą zdolność kredytową i wpływać negatywnie na ocenę wniosku kredytowego. Co za tym idzie, znajdujemy też sposoby na rozwiązanie tych problemów i podwyższenie scoringu. Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie - nie działamy w oparciu o schematy czy skrypty, bo wiemy, jak różne bywają w życiu sytuacje. Szczególnie teraz, w okolicznościach, których trudno było się spodziewać i w obliczu konsekwencji, które nadal trudno przewidzieć. Indywidualnie dobieramy też konkretną ofertę konkretnych banków, bo w tych poruszamy się sprawnie, znamy obowiązujące promocje; wiemy, jakie zawody preferują poszczególne instytucje i wiemy, jak wyglądają i czym różnią się procesy obliczania zdolności kredytowej i weryfikowania wniosków w każdej z nich. Nie robimy więc zbędnych zapytań kredytowych, a przed wysłaniem wniosku każda sprawa jest omawiana z osobą decyzyjną w banku. Dzięki temu każdy wniosek sprawdzony jest pod każdym możliwym kątem, a szansa na uzyskanie kredytu wynosi ponad 91%.

Habza Finanse - na kredytach zjedliśmy zęby

Nasz Zespół składa się ze specjalistów z doświadczeniem w branży finansowej; wielu z nas przez lata pracowało w bankach, niejednokrotnie na stanowiskach analityków - mamy więc sprawdzone sposoby i wiemy, jak rozmawiać z takimi instytucjami, aby osiągnąć zamierzony efekt. Działamy w sposób strategiczny i przemyślany, co zresztą potwierdzają opinie naszych klientów. Najlepszą rekomendacją jest jednak fakt, że polecają nas dalej: swojej rodzinie, bliskim, przyjaciołom, sąsiadom. Chwalą sobie nie tylko skuteczność i sprawność naszego działania oraz to, że znajdujemy wyjścia z sytuacji, z których pozornie wyjścia nie ma, ale także przejrzysty i uczciwy sposób komunikacji. Bo oczywiście jesteśmy specjalistami i doskonale znamy się na swojej pracy, ale przede wszystkim jesteśmy też ludźmi; i tak właśnie traktujemy naszych klientów. Pomożemy Ci zdobyć kredyt w dobie koronawirusa - skontaktuj się z nami i zapytaj jak możemy pomóc również Tobie.

Materiał Promocyjny 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA