fbTrack
REKLAMA

Finanse

W czym może pomóc ekspert kredytowy mFinanse?

Gdy już zdecydujesz się na kupno nieruchomości przy pomocy kredytu, jednym z pierwszych kroków jest zwykle znalezienie kilku lub kilkunastu różnych ofert bankowych. Drugi krok to w zdecydowanej większości przypadków wybranie spośród nich tej najkorzystniejszej.

Wydaje się to proste, ale w rzeczywistości nie jest łatwo znaleźć ofertę kredytu hipotecznego, która po pierwsze będzie odpowiednio nisko oprocentowana, po drugie będzie charakteryzować się korzystnymi marżą i prowizją i po trzecie – najważniejsze – będzie dopasowana do Twoich potrzeb. Chyba że wcześniej skontaktujesz się z ekspertem kredytowym, który bezpiecznie przeprowadzi Cię przez cały proces kredytowania.

Po co mi ekspert kredytowy?

Podpisywanie umowy o kredyt hipoteczny to niecodzienna, pełna skomplikowanych pojęć sytuacja. Nie każdy kredytobiorca musi znać terminologię finansową i mieć duże obeznanie w ofertach bankowych. Dlatego przydatny może okazać się ekspert kredytowy. Taki specjalista w prosty sposób wyjaśni wszystkie pojęcia oraz przedstawi aktualne oferty kredytowe wraz z korzystnymi promocjami.

Jeśli stawiasz pierwsze kroki na rynku kredytów hipotecznych, warto wiedzieć, że marża to element oprocentowania kredytu i stanowi rzeczywisty zarobek banku z tytułu podpisania umowy kredytu hipotecznego. Natomiast prowizja jest jednorazową opłatą z racji udzielenia przez bank kredytu. Nie każdy potencjalny kredytobiorca jest bowiem zaznajomiony ze wszystkimi terminami kosztów odsetkowych i pozaodsetkowych – a to może utrudnić dobranie kredytu idealnego do swoich potrzeb.

Ocena warunków kredytu hipotecznego nie jest prosta, a kiedy trzeba jeszcze porównać ze sobą wiele ofert z różnych banków, sprawa staje się tym trudniejsza. Warto więc znaleźć kogoś, kto w fachowy sposób pomoże Ci uporządkować tę wiedzę. Dodajmy jeszcze, że kredyt hipoteczny stanie się częścią Twojego życia na najbliższe 25–30 lat. Chyba zgodzisz się, że warto, aby decyzja o podpisaniu umowy z bankiem była przemyślana z każdej strony?

Ile kosztuje pomoc eksperta kredytowego?

Na rynku kredytów hipotecznych dużym wsparciem będzie ekspert, który współpracuje na co dzień z kredytobiorcami i śledzi aktualną ofertę banków. Jego analizy mają wspierać decyzje klienta, a główne zadanie polega na wskazaniu oferty kredytu na warunkach optymalnych dla klienta.

Praca eksperta kredytowego nie ogranicza się do przedstawienia najkorzystniejszej oferty kredytu. W czym jeszcze pomoże Ci ekspert od kredytów hipotecznych?

 1. Sprawdzi Twoją zdolność kredytową.
 2. Wynegocjuje lepsze warunki kredytu.
 3. Pomoże w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i załatwieniu formalności.
 4. Wyjaśni zapisy w umowie.
 5. Bezpiecznie przeprowadzi przez cały proces kredytowy aż do finału, np. w postaci podpisania umowy o kredyt, a w przypadku budowy domu – nawet do jej zakończenia.

Powinieneś wiedzieć, że od dnia, w którym podejmiesz decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego, do dnia, w którym otrzymasz środki finansowe, może upłynąć nawet kilka miesięcy. Zebranie wszystkich dokumentów oraz załatwienie formalności niestety może trochę potrwać, zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteś zaznajomiony ze skomplikowaną terminologia bankową. Nie są to jednak przeszkody nie do pokonania, przez które nie mógłbyś zrealizować swoich marzeń o zakupie mieszkania.

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z ekspertem kredytowym, powinna ominąć Cię większość problemów związanych z procesem kredytowania, a czas jego trwania może ulec znacznemu skróceniu. Ponadto:

 1. Na początku sprawdzisz swoją zdolność kredytową.
 2. Otrzymasz gotową ofertę kredytów hipotecznych, dostosowaną do Twoich potrzeb.
 3. Zamiast do banku będziesz jeździć do zaufanego eksperta, który dobrze zna Twoją sytuację kredytową.
 4. Otrzymasz pomoc w załatwieniu formalności i odpowiedź na pytania związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego.
 5. Skorzystasz z wiedzy i doświadczenia osoby na co dzień zajmującej się ofertą kredytów hipotecznych.
 6. Nie poniesiesz kosztów wynagrodzenia eksperta – jego pracę sfinansuje bank, którego usługi wybierzesz.

Wynagrodzenie eksperta nie zwiększa kwoty Twojego kredytu. Nie musisz się obawiać, że w wyniku skorzystania z jego pomocy bank podniesie stopę oprocentowania. Ekspert przedstawi Ci też pełną ofertę dodatkowych usług banku, z których będziesz mógł wybrać te najkorzystniejsze dla siebie.

Źródło: mFinanse.pl

Materiał Promocyjny 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA