fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Pekao TFI też powalczy o klientów PPK

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Nowy wspierany przez państwo program długoterminowego oszczędzania kusi coraz więcej firm, które chcą dla siebie kawałek emerytalnego tortu.

Pekao TFI podjęło decyzję o wprowadzeniu do swojej oferty Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chce być jednym z głównych graczy na rynku PPK. Podobne deklaracje złożyły już wcześniej m.in. Skarbiec TFI, PZU TFI czy Union Investment TFI. 

Pekao TFI S.A. od wielu lat współpracuje zarówno z pracodawcami, jak i pracownikami, przy tworzeniu programów emerytalnych tj. PPE oraz różnorodnych planów i programów oszczędnościowych. Od przeszło ćwierć wieku Towarzystwo tworzy fundusze inwestycyjne i nimi zarządza. W tym czasie zaufało mu przeszło 1,5 mln osób. Towarzystwo należy do największej grupy finansowej w Polsce. Na co dzień blisko współpracuje ze swoim pośrednim właścicielem – Bankiem Pekao S.A. Wprowadzenie PPK do oferty Pekao TFI S.A. pozwoli na zintensyfikowanie współpracy z pionem bankowości korporacyjnej i zaoferowanie jej klientom oraz ich pracownikom skutecznych rozwiązań oszczędnościowych.

Obecnie aktywa Pekao TFI przekraczają 20 mld zł.

- PPK to dla nas bardzo ważny projekt – podkreśla Jenkins – Jest on istotny nie tylko z biznesowego punktu widzenia. To wręcz nasza misja społeczna. PPK będą rozwiązaniem, które po raz pierwszy w sposób powszechny i skoordynowany wesprze pracowników w skutecznym gromadzeniu dodatkowych oszczędności na ich przyszłą emeryturę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA